KRS: 0000870180

Fundacja Zaginieni na Pol’and’Rock 2022 – podsumowanie

Od 4 sierpnia do 6 sierpnia 2022 roku Fundacja Zaginieni gościła w strefie praw człowieka i edukacji globalnej w ramach Akademii Sztuk Przepięknych festiwalu Pol’and’Rock 2022.

Pol’and’Rock to święto wolontariuszy, podziękowanie za ich pracę.

Obecność Fundacji na tym festiwalu to duży zaszczyt. Dała nam możliwość integracji z ludźmi oraz pokazanie skali problemu, z jakim mierzy się Fundacja Zaginieni. Podejmowane tematy oraz liczne warsztaty pomogły w realizacji celów takich jak:

  • poszerzanie wiedzy na temat zaginięć;
  • jak działać w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia;
  • promowanie idei fundacji oraz wolontariatu.

W naszej festiwalowej przestrzeni odbyło się wiele przydatnych i wartościowych atrakcji oraz warsztatów, w których mogliście wziąć udział.

Wiemy, że nie wszyscy mogli uczestniczyć w festiwalu. Przygotowaliśmy więc skrótowy przegląd atrakcji, dzięki któremu możecie poczuć się choć trochę jakbyście byli z nami! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy między innymi:

  • warsztaty na temat sytuacji zakładniczej oraz tego jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia organizowane przez Ninę Jaszewską i Igę Ore-Ofe;
  • warsztaty samoobrony;
  • wsparcie koordynatorki działu psychologicznego oraz udział w ćwiczeniach oddechowych i relaksacyjnych;
  • galerię plakatów osób zaginionych z bazy Fundacji;
  • zagadki kryminalne i detektywistyczne.

Temat true crime cieszył się w tym roku, podobnie jak i ubiegłym, dużym zainteresowaniem.

Festiwalowicze mieli okazję do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami i opowiedzenia nam, dlaczego akurat ta tematyka jest dla nich interesująca. W konkurs zaangażowało się wielu ludzi. Należą się duże podziękowania dla uczestników oraz dla wydawnictw dzięki którym duża ilość nagród została rozdana: Muza, Filia, Literatura Inspiruje, Marcel Moss.

Mimo ciężkich warunków pogodowych i nasłonecznionych namiotów chcieliśmy bardzo podziękować ludziom, którzy odwiedzili naszą przestrzeń i spędzili w niej wiele godzin.

Była to również ciężka praca dla całej Fundacji, a w szczególności dla koordynatorki psychologów: Katarzyny Wrzesińskiej, koordynatorki redakcji: Martyny Gregorczuk, a także zarządu Fundacji: Igi Ore-ofe oraz Niny Jaszewskiej, które włożyły całe serce w przygotowania licznych atrakcji z myślą o Was.

Uczestnictwo w Festiwalu Pol’and’Rock to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się z jakim zaangażowaniem uczestniczyliście w naszej festiwalowej strefie.

Z podziękowaniami i pozdrowieniami,

Fundacja Zaginieni

Zdjęcia: materiały własne

Zdjęcie wyróżniające: https://newsroom.polandrockfestival.pl/

Fundacja ZAGINIENI
chevron-down